Loading...
Ez az immerzív kiállítás egy próbát kíván tenni, hogy demonstrálja ezt az elméletet. A néző, belépve az üvegkockába, azon keresztül szemlélődhet a világban. A világra ablakot egy Budapestet végig sétáló kommentár nélküli videó szolgálj... more >> A mindenség elmélete, azaz a nézet miszerint a világegyetemben minden mindennel összekapcsolódik, egy ősi elmélet, amely legalább egyidős az emberi civilizációval.
Ez az immerzív kiállítás egy próbát kíván tenni, hogy demonstrálja ezt az elméletet. A néző, belépve az üvegkockába, azon keresztül szemlélődhet a világban. A világra ablakot egy Budapestet végig sétáló kommentár nélküli videó szolgálja, ahol a néző úgy érezheti, mintha maga sétálna az ismert utcákon.
A mindenség elméletéről első írásos bizonyítékul a Védák ősi vallásos szövegét vehetjük, amely i. e. 1500-ra nyúlik vissza. Az emberi civilizáció fejlődése során számos más tudományterület is érintette a témát, mindegyik a maga módján magyarázva ezt.
Ökológia:
Az ökológia szemszögéből két magyarázat van arra, hogy miért lehet minden mindennel kapcsolatban. Az első a korlátozott tér és idő, amit a zsúfolt táj fogalmának nevezünk. Az ESS (Földfelszíni rendszerek, az ökoszisztémák, talaj-, hidrológiai és geomorfológiai rendszerek gyűjtőfogalma) sok különböző egységből áll, amelyek közül néhány állandóan vagy időszakosan mozgásban van a térben. Tekintettel arra, hogy ezek az entitások korlátozott térben és időben létezhetnek, elkerülhetetlenül kapcsolatba kerülnek egymással, és különböző módon kapcsolódnak egymáshoz. A második, a kapcsolatok szelekciója szerint a nagyfokú kapcsolatrendszer gyakran olyan előnyökkel jár az összekapcsolt entitások számára, amelyek valószínűbbé teszik túlélésüket, fennmaradásukat, ismétlődésüket és szaporodásukat, és ezért szelektálódnak.
Koncepció: Ujhelyi Zsófia
Videó: Budapest, Hungary - 4K HDR Walking Tour
Fizika:
A kvantummechanika azt állítja, hogy az Univerzum rezgés mezőkkel teli térből áll, amelyek egymással kapcsolatban állnak és egyesülnek. Az állandó kommunikációban, ahol a távolság és az idő nem számít, az Univerzum egyik vége összekapcsolódva mozog. A másik végével, és mindennel kapcsolatban, ami a kettő között van, egy nagy mozgás vagy tánc, amelyet a térben képződik. Ez igazság szerint tehát az életünk és minden az univerzumban összekapcsolódik és nincs elválasztva.
Vallás:
Szinte minden vallás - mint a kereszténység, az iszlám, a judaizmus, a bahai, a hinduizmus, a buddhizmus, a daoizmus és a konfucianizmus - osztozik a dolgok összefüggéseibe vetett hitében. A panteizmus filozófiai és vallási meggyőződése, hogy a valóság, a világegyetem és a természet azonos az istenséggel vagy egy legfelsőbb entitással. A fizikai világegyetemet így egy immanens istenségként értelmezik, amely folyamatosan tágul és teremt, és amely az idők kezdete óta létezik. A panteista kifejezés azt jelöli, aki szerint minden egységet alkot, és ez az egység isteni, amely egy mindent átfogó, megnyilvánult istenből vagy istennőből áll.