Loading...
A hallgatók diplomamunkáit az egyetem oktatóiból és külső szakértőkből álló zsűri értékeli. A kiállítás célja, hogy a védésekre meghívott szakmai zsűritagok által a legjobbnak ítélt munkákon keresztül mutassa be az egyetemen folyó művészképzés eredményeit. Az idén 177 diplomázó munkájából közel 20 alkotás került a legizgalmasabbak közé.
Dr. Erős István, az MKE rektora az idei diplomamunkákról elmondta: „A 2024-ben diplomázó művész hallgatóink mindennapi életében összesűrűsödnek azok az érzések és kihívások, amelyeket a Z generáció tudhat magáénak: olyan globális problémákkal szembesülnek, mint a klímaválság, a háború fenyegető közelsége, a gyors és kiszámíthatatlan technológiai változások, illetve az az olykor szorongató alapélmény, hogy mindenki látja a másik tevékenységét, megosztja életének legapróbb eseményeit. Ugyanakkor ez az "Igaz Generáció", amely mély hittel és idealizmussal fordul egy jobb és kevésbé fenyegető világ felé, és talán egyik eszköze ennek a művészet, amely ezeket a belső megéléseket transzformája át valami szebbé, valami értékessé.”
Az idei kiállítás egyik újdonsága, hogy első ízben jelennek meg rajta a két éve alapított vizuális művészet szak végzőseinek alkotásai. A Vizuális Művészet Tanszék azért jött létre, hogy interdiszciplináris alternatívát nyújtson azon tehetséges hallgatók számára, akik még nem köteleződtek el egyetlen műfaj mellett sem.
Idén először nyári programsorozat épül a Best of Diploma kiállításra. Koncertek, színházi est, szubjektív tárlatvezetés és gyerekeknek szóló múzeumpedagógiai foglalkozás várja majd az érdeklődőket. A kísérőprogramokról további részletek hamarosan az MKE honlapján és Facebook oldalán várhatók.
A tárlat helyszíne az évszázados kiállítási hagyományokra visszatekintő Barcsay Terem és Aula az Andrássy úti főépületben, valamint az Epreskert Parthenón-fríz kiállítótere.